Κινηματογράφος εν καιρώ πανδημίας (4)

Το 23ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης επιστρέφει προσαρμοσμένο στις συνθήκες της πανδημίας.
Στη θεματική Kids love cinema μπορείτε να παρακολουθήσετε ταινίες για παιδιά και όσος νιώθουν παιδιά όπου παρέχονται κυριακάτικες προβολές του Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης για όλη την οικογένεια.

Το Σάββατο 6 και την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2021 προβάλλεται ένα εξαιρετικό αφρικάνικο παραμύθι κινουμένων σχεδίων, η Λιάνα, των Άαρον και Αμάντα Κοπ, το οποίο αφηγείται την ιστορία ενός κοριτσιού από τη Σουαζιλάνδη που ξεκινάει για μια επικίνδυνη αποστολή διάσωσης των μικρών δίδυμων αδελφών της. Οι online προβολές ξεκινούν στις 10 το πρωί του Σαββάτου και ολοκληρώνονται στις 10 το βράδυ της Κυριακής ενώ η τιμή εισιτηρίου είναι 3€.

Επίσης, το ΣΙΝΕΜΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.
Φέτος, λόγω των ειδικών συνθηκών που αντιμετωπίζουμε, το σινεμά έρχεται στις σχολικές αίθουσες!
Όλες οι ταινίες του καταλόγου είναι διαθέσιμες για προβολή στο school-screenings-2020-2021