Εντυπώσεις από την 1η Τηλεδιάσκεψη

7η εβδομάδα ( 22/3/21 ως 26/3/21)

Η τηλεδιάσκεψη με ένα σχολείο στην άλλη άκρη της Ελλάδας ήταν κάτι πρωτόγνωρο για όλους! Τα Οδυσσόπουλα της Ορεστιάδας κατέγραψαν εντυπώσεις και συναισθήματα αποτυπώνοντας την εμπειρία αυτή μέσα από τα δικά τους μάτια.

Βασίλης

Αναστάσης

Δήμητρα

Γιάννης

Θανάσης

Ορφέας

Χρύσα

Σωτήρης

Καλησπέρα! Εντυπωσιάστηκα από το άλλο σχολείο, από τις μεγάλες τις αίθουσες, από τα εργαστήρια και από τις στολές τους. Η παρουσίαση του άλλου σχολείου ήταν πολύ ωραία που φάνηκε ενδιαφέρουσα. Μου άρεσε πάρα πολύ και ήταν μία ξεχωριστή εμπειρία.

Όταν παρουσίαζε το δικό μας σχολείο, αισθάνθηκα μία συγκίνηση και μία λύπη γιατί κάποια στιγμή θα φύγω από αυτό το σχολείο αλλά θα μου μείνουν ωραίες αναμνήσεις. Όταν παρουσίαζε η δική μου ομάδα ήταν για μένα κάτι ξεχωριστό, κάτι που δεν το έχω ξανακάνει. Πάντως ήταν μία πολύ ωραία εμπειρία θα το ξαναέκανα σίγουρα! Θυμάμαι ήταν πολύ ωραία. Ήταν μεγάλο το σχολείο, είχε πολλά εργαστήρια, τα παιδιά φορούσαν όλα στολές.

Το συνεργαζόμενο σχολείο μας έφτιαξε ένα όμορφο βιντεάκι, συγκεντρώνοντας όλες αυτές τις όμορφες στιγμές! Ευχαριστούμε!

Θα τα ξαναπούμε σύντομα!!!