Έχει και τα καλά του αυτός ο κορονοϊός, του Κωνσταντίνου Πάνου

Τώρα που το ξανασκέφτομαι έχει και τα καλά του αυτός ο κορονοϊός  ξυπνάς όποτε θες κάθεσαι όλοι την μέρα στο σπίτι και δεν κάνεις απολύτως τίποτα. Ε, τώρα  που άρχισαν και τα ηλεκτρονικά μαθήματα  ξενέρωσα λίγο, αλλά  και πάλι είναι μόνο μια ώρα και μέχρι να μπει ο δάσκαλος μέχρι να μπουν και οι υπόλοιποι μαθητές κάνουμε μάθημα δέκα λεπτά και αυτά τα δέκα λεπτά μιλάμε ο ένας με τον άλλον για το πώς ήταν η μέρα μας και δεν ασχολούμαστε με το μάθημα. Έμαθαν τώρα όλοι και μας φορτώνουν με ασκήσεις για το σπίτι ΑΜΑΝ !!!!  Σταματήστε με τις ασκήσεις, στοίχημα ότι κάνεις δεν τις κάνει και δίκιο έχουν τέτοιες μέρες αντί να ξεκουραζόμαστε θα κάνουμε τις ασκήσεις. Σας γελάσανε . Μακάρι να κρατήσει ο ιός κανά μήνα ακόμα και μετά βλέπουμε αν θα πατήσουμε το πόδι μας έστω στο προαύλιο του σχολείου.