ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΣΧΟΛ.ΕΤΟΣ 2011-2012

tobacco-family

Το σχολικό έτος 2011-2012  7 γονείς και 8 μαθητές έλαβαν μέρος στο Ευρωπαϊκο πρόγραμμα:    υρω" euFAQT - Families and Adolescents Quit Tobacco Οικογένειες και έφηβοι κατά του καπνίσματος ".
Το πρόγραμμα αυτό υλοποιήθηκε απο 3 σχολεία στην Ελλάδα : Το κολέγιο Ψυχικού, ένα Λύκειο του Π. Φαλήρου και το δικό μας σχολείο.
Τα παιδιά τιμήθηκαν για την συμμετοχή τους στο υπουργείο παιδείας τη Δευτέρα, 29 Οκτωβρίου 2012 παρουσία του υφυπουργού παιδείας Παπαθεοδώρου Θ.

Δείτε...εδώ ένα μικρό video από την εκδήλωση (ερασιτεχνική λήψη από κινητό) που μιλούν μαθητές του σχολείου μας. Να τονίσουμε ότι είναι φιλοσοφία του σχολείου μας ποτέ να μην παρεμβαίνουμε στα κείμενα των παιδιών μας. Πάντα γράφουν και εκφράζονται όπως αυτά επιθυμούν.

Για να δείτε περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα πατήστε...εδώ

.