Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΕΜΠΟΡΙΟ

Στις 6 Νοεμβρίου πήγαμε εκδρομή με το σχολείο μου στο χωριό Εμπόριο.Το πρωί ξύπνησα ενθουσιασμένη και κατευθείαν ετοιμάστηκα για αυτήν την υπέροχη εκδρομή.Τρέχοντας πήγα στο σχολείο για να προλάβω το λεωφορείο και όταν έφτασα κάναμε προσευχή και μέτα επιτέλους μπήκαμε στο λεωφορείο και ξεκινήσαμε τον δρόμο μας.

Η διαδρομή μας δεν κράτησε πολύ και φτάσαμε  σχετικά γρήγορα.Όταν φτάσαμε αντίκρυσα ένα πανέμορφο χωριό,καταπράσινο με πoλλά δέντρα.Μετά πήγαμε στην εκκλησία του Αγίου Μήνα,πολιούχου και προστάτη του χωριού.Μας δημιούργησε μία υπέροχη εικόνα.Έπειτα μας πήγαν στο καστανόδασος,με το τέλειο περιβάλλον και την τέλεια ατμόσφαιρα.Εκεί παίξαμε και τρέξαμε με τους συμμαθητές μου,σε ένα καταπράσινο τοπίο.Μετά το παιχνίδι,εγώ με τις φίλες μου καθήσαμε να φάμε και μετά ξανά παίξαμε.Δυστυχώς όμως έφτασε η ώρα της αποχώρησης και έπρεπε να φύγουμε.

Αυτή η εκδρομή ήταν μία από τις ωραιότερες που έχω πάει με το σχολείο μου και θα μου μείνει αξέχαστη.Ελπίζω στο μέλλον να πάμε ξανά σε αυτό το μαγευτικό μέρος.

One thought on “Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΕΜΠΟΡΙΟ