Η σχολική εκδρομή στο Εμπόριο

Την προηγούμενη Δευτέρα εγώ με τους συμμαθητές μου είχαμε πάει στο Εμπόριο για να επισκεφτούμε την εκκλησία της Αγίας Σοφίας,η οποία είναι ένα αντίγραφο της Αγίας Σοφίας στην Κωνσταντινούπολη.Η διαδρομή με το λεωφορείο κράτησε 20-25 λεπτά.Όταν κατεβήκαμε από το λεωφορείο μπήκαμε στην εκκλησία όπου μας περίμενε μία ευγενική κυρία η οποία μας ξενάγησε και μας εξ́ήγησε κάποια πράγματα για την εκκλησία.Ο μεγαλύτερος πλούτος του ναού είναι οι αγιογραφίες του.Όταν η ξενάγηση έφτασε στο τέλος της ήρθε το λεωφορείο και μας πήγε στο Καστανόδασος. Εκεί κάναμε πικνίκ,παίξαμε πολλά παιχνίδια και διασκεδάσαμε.Ήταν μία γεμάτη μέρα όπου θα μου μείνει αξέχαστη η επίσκεψη στο ομοίωμα της Αγίας Σοφίας και ο ευχάριστος χρόνος στο Καστανόδασος.