Ρυθμός και Δράση

Παρακάτω γίνονται ξεχωριστές αναφορές στη βιωματική πλαισίωση και στην παραγωγή υλικού.

Βιωματική πλαισίωση

Μαθητές τουν ομίλου δημιουργικότητας "Ρυθμός και Δράση", συμμετείχαν στην εκπαιδευτική εκδρομή 3-6 Απριλίου 2015 στο νομό Ευρυτανίας με δραστηριότητες στο φυσικό περιβάλλον.

2015_Sports in nature_Karpenissi

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Παραγωγή Εκπαιδευτικού Υλικού

Tango

Μαθητές διαφορετικών ηλικιών και τάξεων του σχολείου εργάστηκαν ομαδικά και δημιούργησαν τη χορογραφία αυτή στα πλαίσια του ομίλου "Ρυθμός και Δράση".

Salsa

Μαθητές από τη Β' τάξη σχεδίασαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς τη συγκεκριμένη χορογραφία. Εργάστηκαν στα πλαίσια του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής και του ομίλου "Ρυθμός και Δράση".