Φύση & Άσκηση (2014-2015)

Rafting στον ποταμό Λάδωνα

Στις 13 Δεκεμβρίου του 2014, 38 μαθητές συμμετείχαν σε ημερήσια αθλητική δραστηριότητα κάνοντας rafting στον ποταμό Λάδωνα στην Πελοπόννησο. Είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μια αθλητική βιωματική δράση, που έγινε μέσα σε κλίμα διασκέδασης.

13_Dec_2014_Rafting

_____________________________________________________________________________________________________________

Χιονοδρομία στον Παρνασσό

Η ημερήσια αθλητική δράση έγινε στο χιονοδρομικό κέντρο του Παρνασσού στις 14 Μαρτίου 2015 με σκοπό τη βιωματική πλαισίωση του project "Φύση και Άσκηση". Οι μαθητές χωρίστηκαν σε ομάδες ανάλογα με το επίπεδο εμπειρίας τους και ασκήθηκαν σε διαφορετικές πίστες δυσκολίας.

2015_14_March-Skiing2015_14_March-Skiing_(02)___________________________________________________________________________________________________________

Εκπαιδευτική εκδρομή στο Πήλιο

Το project ολοκληρώθηκε βιωματικά με την τριήμερη εκδρομή 24-26 Απριλίου.

Pelion-02