Ευρωπαϊκή Διάκριση του έργου μας και του σχολείου μας στον διαγωνισμό 2020 STEM DISCOVERY CAMPAIGN!

Το σχολείο  μας  συμμετείχε στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό «2020 STEM DISCOVERY CAMPAIGN » με την δράση «Me the AI # 2.0: Artificial Intelligence Activity» ή οποία κέρδισε μία από τις 23 θέσεις στον διαγωνισμό ! Η δράση αυτή αποτελεί μέρος του eTwinning έργου μας 2019-2020. Συγχαρητήρια στους εκπληκτικούς  μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν στο έργο!!

Η εκστρατεία STEM Discovery 2020 αποτελεί μια κοινή διεθνής πρωτοβουλία που διοργανώνει η Scientix και προσκαλεί έργα, οργανισμούς , βιβλιοθήκες, σχολεία, πανεπιστήμια και λέσχες νέων σε όλη την Ευρώπη και σε όλο τον κόσμο, να γιορτάσουν τη σταδιοδρομία και τις σπουδές τους στους τομείς του STEM.