Βιβλία σε ρόδες – 4ο Νηπιαγωγείο Πυλαίας

Το 4ο Νηπιαγωγείο Πυλαίας τη σχολική χρονιά 2019-20 συμμετείχε στο πρόγραμμα βιβλία σε ρόδες . Το πρόγραμμα βιβλία σε ρόδες  είναι ένα πρόγραμμα φιλαναγνωσίας που φέρνει μικρές βαλίτσες με 25 περίπου  βιβλία διαφόρων θεματικών  στις τάξεις των σχολείων. Το 4ο Νηπιαγωγείο Πυλαίας επέλεξε τη βαλίτσα με θέμα «Περιβάλλον». Στην παρουσίαση που ακολουθεί παρουσιάζονται  το πρόγραμμα, οι δράσεις που υλοποιήθηκαν στο 1ο τμήμα του 4ου Νηπιαγωγείου Πυλαίας, καθώς και οι δράσεις των παιδιών. Υπεύθυνες για την υλοποίηση του προγράμματος στο συγκεκριμένο τμήμα και τη δημιουργία της ενδιαφέρουσας παρουσίασης ήταν οι εκπαιδευτικοί: Ζησοπούλου Αθηνά, Χατζηλεοντίου Δέσποινα και Λοβάτση Ελευθερία.  Για να δείτε την παρουσίαση κάντε κλικ στην εικόνα.

Στο πλαίσιο του προγράμματος δημιουργήθηκε και το παρακάτω βιβλίο με εργασίες των παιδιών στο οποίο αναδιηγούνται και εικονογραφούν το βιβλίο  "Το σποράκι ταξιδεύει..." :