Φυσική Α’ Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2021-2022

Ανανεώθηκε το ιστολόγιο της Φυσικής με Πειράματα Α' Γυμνασίου και προσαρμοσθηκε για το σχολικό έτος 2021-2022.

Από τα μενού του θα μπορείτε να βρείτε χρήσιμο υλικό για το μάθημα, όπως τα φύλλα εργασίας, όπως πρόκειται να τα χρησιμοποιήσουμε μέσα στην τάξη και προσαρμοσμένα στις δυνατότητες του σχολείου και στις ανάγκες μας, συμπληρωμένα τα φύλλα εργασίας με ενδεικτικές απαντήσεις, βοηθητικό υλικό για όλα τα φύλλα εργασίας ή γενικού ενδιαφέροντος κλπ.

Το υλικό θα εμφανίζεται σταδιακά.

Παράλληλα, στην ηλεκτρονική τάξη του μαθήματος αλλά και στον τοίχο της κυψέλης του μαθήματος βρίσκετε ανακοινώσεις και αναθέσεις εργασιών.

Για να έχετε πρόσβαση στην ηλεκτρονική τάξη και στον τοίχο της κυψέλης θα πρέπει να είστε συνδεμένοι/ες με τα διαπιστευτήρια που έχετε για το ΠΣΔ (Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο).

Permanent link to this article: https://blogs.e-me.edu.gr/nskoulid/2021/10/06/%cf%86%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b1-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%b1%cf%83%ce%af%ce%bf%cf%85-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%bf-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%ce%ad%cf%84%ce%bf%cf%82/