Αντί προλόγου

Καλώς ήλθατε στο ιστολόγιο Φυσική με Πειράματα, Α' Γυμνασίου.

Εδώ θα βρείτε υλικό και πληροφορίες για το μάθημα, αλλά και επιπλέον υλικό για εσάς που ενδιαφέρεστε για λίγη παραπάνω Φυσική.

Η ανάρτηση του υλικού θα γίνεται σταδιακά και ανάλογα με την πρόοδο των μαθημάτων και η οργάνωσή του θα είναι ανά φύλλο εργασίας, έτσι όπως τα δουλεύετε μέσα στην τάξη.

Στο βοηθητικό υλικό θα βρείτε ό,τι άλλο χρειάζεστε για να συμπληρώσετε τα φύλλα εργασίας μόνοι σας, πριν αυτά αναρτηθούν συμπληρωμένα με ενδεικτικές απαντήσεις.

Καλή ανάγνωση!

Permanent link to this article: https://blogs.e-me.edu.gr/hive-physics-a-junior/2018/12/06/%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%af-%cf%80%cf%81%ce%bf%ce%bb%cf%8c%ce%b3%ce%bf%cf%85/

1 comment

1. Μου άρεσε πολύ η δουλειά σας!!
    Είμαι συναδελφος Εκπαιδευτικός ΠΕ0401 και φέτος μετά από αρκετα χρόνια σε Λύκειο, επέστρεψα στο Γυμνασιο και ασχολήθηκα ξανά με το μαθημα.
    Σε κάποια αρχεια δεν μπορώ να μπώ γιατι μου ζητάει καποιο συνθηματικό.
    Να υποθέσω ότι είναι μονο για τους μαθητές σας ή κανω κάτι λάθος;;
    Καλή δύναμη , καλή συνέχεια με πολύ εμπνευση!!
    Φυλλιτσα Μωραϊτη
    Παπαστράτειο Γυμνάσιο Αγρινίου